Seçiminizi hedefiniz belirler. Sizin hedefiniz hangisi; spor, sanat, yarışma ya da hayatta kalmak mı? Biz Krav Magen ile kişilere hayatta kalmayı öğretiyoruz. Krav Magen gerçek hayattaki tehditlere karşı gerçekçi ve pratik çözümler sağlar. Bu stil sokakta kullanılmak üzere üretilmiştir. Diğer savaş sanatları arasındaki en belirgin fark; hiç bir kurala sahip olmayışıdır. Amaç saldırganı mümkün olduğunca çabuk etkisiz hale getirmektir. Eğitimler sokak çatışma psikolojisini öğretir. Bir saldırı gerçekleşmeden önce kişinin olası tehditleri belirlemesini sağlayacak durumsal farkındalık yeteneğini geliştirir.

Krav Magen eğitimleri insan zihninin planlanması için temel unsurları, öz güveni ve cesareti destekler, eğitime katılanlara hayatlarının geri kalanında nasıl soğukkanlı kalınacağını ve kendini tutmayı öğretir. Şiddet ve yoğun stres altında çatışmalarla başa çıkabilmek için kişiyi özel bir zihinsel disipline sokar. Krav Magen eğitimi insan psikolojisi ile de yakından ilgilidir.

Eğitim kişinin kendine güvenini ve cesaretini arttırdığı gibi, bu eğitimi alanlar hayatları boyunca onlara yardımcı olacak soğukkanlılık, öz disiplin ve kendine hâkim olma gibi çok önemli özellikleri de kazanırlar. Hedefiniz bunlarsa Krav Magen’i tercih etmelisiniz.