kravmagen-logo-4

Israeli “Krav Magen” Association -İsrail “Krav Magen” Federasyonu . İsrail Eğitim Bakanlığı, İsrail ordusu, İsrail polisi ve “Na’mat” (kadın kuruluşu) ve İsrail sınır kontrolü kuruluşları tarafından benimsenen ve dövüş sanatı uzmanları tarafından uluslar arası alanda tanınan bir İsrail dövüş sanatı. Bu dövüş sanatının tekniği, bedenin doğal hareketlerine dayanır ve basit, hızlı ve etkili olmayı üstün tutar. Metodun ilk kısmı – Kendini savunma, şiddetli saldırılara karşı savunma yeteneğini geliştirir ve kadın, erkek, çocuk, yaşlı demeden herkesin yapabileceği şekilde tasarlanmıştır.

İkinci kısım – “Krav Magen “(savunma dövüşü), silahlı olsun veya olmasın, görevleri sırasında yumruk yumruğa dövüşmek durumunda olan insanları eğitmek anlamına gelir. Krav Magen kendini savunma eğitimleri, insan zihninin planlanması için temel unsurlardan oluşur. Öz-güveni ve cesareti destekler, eğitime katılanlara hayatlarının geri kalanında nasıl soğukkanlı kalınacağını, nasıl disiplinli olunacağını ve kendini tutmayı öğretir. K.A.M.I. yaparken öğrenciler şunları öğrenir: çeşitli vuruş ve tekme türleri, her türlü vuruş ve tekmeye karşı savunma yöntemleri, çeşitli zor durumlardan (boğuşma, kilitlenme gibi), nasıl kurtulacağını ve hafif ve ateşli silahlarla donanımlı bir düşmanla nasıl baş edeceğini. Öğrenciler, ayrıca, tek ve grup halindeki düşmanlarla nasıl dövüşeceklerini de öğrenirler. K.A.M.I. Federasyonu ,” Aikido” ve “Judo”da bir “Kırmızı Kuşak” (Dan 10) ve “Siyah Kuşak” (Dan 8) sahibi olan Eli Avikzar tarafından kuruldu. Avikzar, “Krav Maga” da Kırmızı Kuşak’ı dünyada ilk alan kişidir.

Eli Avikzar, 12 yıl  I.D.F.’nin (Israeli Defense Force-İsrail Savunma Gücü)” Krav Maga”  bölümünün başkanı olarak hizmet verdi. Bu süre boyunca, 80.000 erkek asker ve 12.000 kadın asker eğitti . 2004 yılında vefatına dek  I.D.F.’de “Krav Maga” bölümünün başkanı olarak görev yaptı . Bugün derneğin ve metodun başkanı, kurucunun Siyah kuşağını ilk alan kişi olan ve bir Kırmızı kuşağı (Dan 8) olan” Avi Avisadon”dur.